Qu'Est-Ce Que Tu Sais

Sofia Mestari

 • Sofia Mestari (ur. 27 września 1980 w Casablance) – francuska piosenkarka pochodzenia marokańskiego, reprezentantka Francji podczas 45. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2000 roku.

  Biografia

  Sofia Mestari urodziła się 27 września 1980 w Casablance w Maroko. W wieku 10 lat przeprowadziła się wraz z rodziną do Paryża.

  W 2000 roku Mestari została wybrana na reprezentantkę Francji podczas finału 45. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się 13 maja w Sztokholmie. Piosenkarka zaśpiewała wówczas utwór „On aura le ciel”, który napisali Pierre Legay i Benoît Heinrich.

  Po konkursie Mestari wydała album On aura le ciel, który promowały single „On aura le ciel” i „Derrière les voiles”. W 2003 roku wydała płytę En plein coeur de la nuit. Wystąpiła również w singlu „Ne pars pas”, który zadebiutował na 27. miejscu French Singles Chart.

  Dyskografia

  • On aura le ciel (2000)
  • En plein cœur de la nuit (2003)
  • La vie en entier (2008)
  • A la croisée des chemins (2011)

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform