Nordman

  • Nordman – szwedzki zespół założony w 1993 roku, łączący muzykę folkową z rockiem i popem. Ten gatunek nazywa się etnorockiem lub folk rockiem w języku szwedzkim.

    Grupa utworzona przez Håkana Hemlina (wokalista i lider zespołu) i Matsa Westera, który gra na nyckelharpa (tradycyjny szwedzki instrument strunowy). Największe hity grupy to "Förlist" ("Rozbitkowie") i "Vandraren" ("Wędrowiec"). Zespół rozpadł się w 1998 r. z powodu problemów Hemlina z narkotykami, a jego ponownie zagoszczenie na scenie muzycznej nastąpiło w 2004 roku. Swój powrót zaprezentowali w szwedzkim Melodifestivalen z piosenką "Ödet var min väg" i wydanym albumem o nazwie Anno 2005 w 2005 roku. W 2008 roku, po raz kolejny zespół wziął udział w Melodifestivalen 2008 z piosenką "I lågornas sken" i zajął szóste miejsce za zwycięzczynią Charlotte Perrelli.

    Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform