Hurricane Chris

 • Hurricane Chris, właściwie Chris Dooley, Jr. (ur. 27 lutego 1989 r.).

  Debiut muzyczny zaliczył w 2007 roku za sprawą albumu pt. 51/50 Ratchet. Promował go platynowy hit "A Bay Bay", a także inne single: "The Hand Clap", i "Playas Rock". Drugi studyjny album Unleashed został wydany w 2009 roku. Promowały go dwa single.

  Biografia

  Chris wychował się w dzielnicy Cedar Grove, miasta Shreveport. W 2007 roku uczęszczał do Huntington High School w Shreveport, po czym ją opuścił by poświęcić się muzyce. Tego samego roku dyrektor szkoły oświadczył, że 25 września będzie dniem Dooley'a.

  Mr. Collipark w 2004 roku pomógł Chrisowi podpisać kontrakt muzyczny z J Records. Jego pierwszy mixtape pt. Louisi-Animal został wydany trzy lata później w sierpniu. W pierwszym tygodniu uzyskano wynik 26.000 sprzedanych egzemplarzy. W tym roku także wystąpił w singlu "Drop & Gimme 50" Mike'a Jonesa.

  21 grudnia 2009 roku ukazał się kolejny album młodego rapera pt. Unleashed. Nie był notowany na liście Billboard 200, ale na Top R&B/Hip-Hop Albums (46.) i Rap Albums (20.). Promowały go single "Halle Berry (She's Fine)" i "Headboard". Udzielił się także na singlu "Jigga Juice" Lil Josha & Ernesta.

  W 2010 roku po tym jak został wyrzucony z wytwórni Polo Grounds Music i J Records za słaby album Unleashed, trzecią studyjną płytę wyda nakładem 51/50 Entertainemnt i FyreHouse. Będzie miała tytuł Return of the Hurricane. Prace nad produkcją trwają już dwa lata.

  Dyskografia

  • 51/50 Ratchet (2007)
  • Unleashed (2009)
  • Return of the Hurricane (2012)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform