Virgin

 • Virgin – polski zespół grający pop rock stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta i rozwiązany w roku 2007. W 2014 roku zespół zagrał kilka koncertów oraz nagrał nowy utwór na solowy album Luberta.

  Muzycy

  Byli członkowie

  • Tomasz Lubert - gitara, instrumenty klawiszowe, loopy (2000-2007, 2014)
  • Dorota Rabczewska - śpiew (2000-2007, 2014)
  • Łukasz Damm - gitara basowa (2005-2007)
  • Piotr Matysiak - perkusja (2005-2007)
  • Krzysztof Najman - gitara basowa (2000-2005)
  • Piotr "Posejdon" Pawłowski - perkusja (2000-2005)
  • Piotr "Pniaq" Pniak - perkusja (2002)

  Historia

  2000–2007: Virgin

  Zespół powstał w 2000 roku z inicjatywy muzyka Tomasza Luberta, który do współpracy zaprosił basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra "Posejdona" Pawłowskiego. Tego samego roku zostało zorganizowane przesłuchanie dla wokalistek podczas którego została wybrana Dorota Rabczewska.

  W 2004 roku ukazał się drugi album Virgin pt. Bimbo, który był promowany utworami Dżaga, Kolejny raz oraz Nie zawiedź mnie.

  Na początku stycznia 2005 wydany został nakręcony w Paryżu teledysk do utworu "Nie zawiedź mnie"; wokalistka zespołu tak skomentowała wideo: "Generalnie w teledysku chodzi o to, że kłócę się z facetem i uciekam od niego. Wyjeżdżam do Paryża, gdzie atakują mnie nasze wspólne wspomnienia i postanawiam wracać".

  17 października 2005 roku ukazał się trzeci album studyjny Virgin zatytułowany Ficca, który był promowany podczas trasy koncertowej Ficca Tour, składającej się z 20 koncertów i obejmującej m.in. Warszawę, Rzeszów, Łódź i Katowice.

  W 2006 roku ukazały się dwie reedycje albumu Ficca, pierwsza z prywatnymi materiałami Rabczewskiej, a druga z nowym utworem pt. "Szansa".

  14 lipca 2006 zespół wziął udział w Sopot Festival, w kameralnym konkursie "na Przebój Lata", odrzucając jednocześnie propozycję udziału w konkursie głównym, wyjaśniając "Chętnie pojawimy się na sopockim festiwalu jako laureat Opola, jednak w konkursie nie wystąpimy. Chcemy ustąpić pola innym artystom, no i nie chcemy narażać Was na kolejne koszty związane z głosowaniem:-) My już swój Sopot wygraliśmy, we wrześniu ubiegłego roku i uwierzcie, nie chcemy po raz kolejny przeżywać tych samych stresów".

  Na początku września teledysk do utworu "Szansa" zdobył pierwsze miejsce w konkursie MTV na Najlepszy Polski Teledysk; pamiątkowa statuetka została wręczona 9 września.

  1 stycznia 2007 roku na oficjalnej stronie zespołu Virgin lider zespołu, Tomasz Lubert, wystosował oświadczenie o zakończeniu działalności grupy. Powodem jej rozwiązania miały być według Luberta różnice interesów i problemy w życiu prywatnym. Rabczewska po zakończeniu współpracy z zespołem rozpoczęła działalność solową. Natomiast Lubert założył zespół Video.

  2014: Reaktywacja

  Siedem lat po rozpadzie zespołu, 4 marca 2014 na oficjalnym kanale Dody w serwisie YouTube zamieszczony został akustyczny minikoncert zespołu Virgin, którego nagranie odbyło się 7 lutego 2014 w Hear Studio w Warszawie. Doda wraz z akompaniującym jej na gitarze Tomaszem Lubertem wykonała mniej znane utwory zespołu, pochodzące z trzech albumów grupy. W czerwcu ukazał się nowy utwór grupy pt. „Hej”. Znalazł się na solowym albumie Luberta Z miłości do muzyki. Zagrali również kilka koncertów charytatywnych oraz Set Rockowy na koncertowym albumie Dody Fly High Tour – Doda Live.

  Dyskografia

  • Virgin (2002)
  • Bimbo (2004)
  • Ficca (2005)

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform