Michal

 • Michał Kwiatkowski (ur. 12 listopada 1983 w Gorzowie Wielkopolskim) − polski piosenkarz śpiewający w języku francuskim. Jego młodszy brat Dawid Kwiatkowski również jest piosenkarzem.

  Biografia

  Wychował się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej. Mając 13 lat za prezentację piosenki pt. „Dom” z własnym tekstem i muzyką Ewy Gajewskiej-Kiepury, nauczycielki muzyki w szkole podstawowej, zdobył pierwsze miejsce na ogólnopolskim festiwalu piosenki i tańca dziecięcego w Koninie. Kilka lat później utwór ten nagrała na płycie Danuta Błażejczyk.

  W 2001 wystąpił w Splicie, później na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej VISA Francophone, gdzie zajął pierwsze miejsce. Po powrocie do Polski wygrał jeden z odcinków programu Szansa na sukces 2001 z piosenką K.A.S.Y. – „Ja jestem macho”. Na koncert finałowy w Sali Kongresowej w Warszawie pojechał tuż po zdaniu matury.

  W 2002 wyjechał na studia do Paryża. W 2003 zgłosił się do francuskiego reality show Star Academy (w Polsce znanego jako Fabryka Gwiazd). Doszedł do finału programu, zajmując drugie miejsce, jednak zwyciężczyni programu, Élodie Frégé, zdecydowała się podzielić nagrodą z wokalistą. W 2004 wydał swoją pierwszą płytę De l'or et des poussières, z której pochodzi piosenka Tu mets de l'or. W 2007 wydał swój drugi album All alone with my gueule". Od 2008 występuje pod pseudonimem Self Concept.

  Od 6 września 2009 był uczestnikiem X edycji programu Taniec z gwiazdami. Jego partnerką była Janja Lesar. Odpadł w 11 odcinku zajmując III miejsce. W 2011 wydał swój trzeci album What's Your Name?. 6 grudnia 2012 wyznał, że jest osobą homoseksualną.

  14 października 2014 wydał swój czwarty krążek w swojej karierze pt. Chopin etc., który jako pierwszy został wydany w Polsce.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform