Rita Ora i jej biseksualny hymn?

Serio ta piosenka jest o tym?

Rita Ora nagrała piosenkę “Girls” we współpracy z Charli XCX, Bebe Rexhę i Cardi B. Gwiazda nazywa swój kawałek “biseksualnym hymnem”.

Rita Ora śpiewa o tym, że jest biseksualna i w 50% pociągają ją kobiety. “Piosenka mówi o wolności i szansie bycie kim się chce i życia w sposób, na jaki ma się ochotę – bez bycia ocenianym. Za każdym razem, gdy słyszę ten numer czuję, że on właśnie to reprezentuje. Chcę, aby był to hymn dla każdego. Chcę, by każdy kto go słucha, czuł wolność.” – wyznała Rita.

Niestety ten utwór wcale nie przypadł do gustu środowiskom LGBTQ. “Czasem pojawiają się piosenki, które robią dla społeczności LGBTQ+ więcej złego niż dobrego. Piosenka jak ta tylko napędza męski punkt widzenia i marginalizuje ideę kobiety kochającej kobietę. Wiem, że nie była to intencja autorów piosenki, ale za jej słowami stoi wielki brak rozwagi, który mnie dotknął. Nie muszę pić wina, by całować dziewczyny. Kocham kobiety przez całe moje życie. Tego typu przekaz jest niebezpieczny, bo umniejsza i upośledza uczucia całej społeczności. Czuję, że mam obowiązek jej bronić, jak tylko jest to możliwe.” – napisała na Twitterze Hayley Kiyoko, która jest piosenkarą otwarcie mówiącą o swojej orientacji.

Wtorek, 15. Maja 2018

fb custom audience

adform