Celebryci, którzy walczą o naszą planetę

To już jasne, że od lat sami niszczymy naszą planetę, co jest dość stresujące. ALE nie jest za późno by ratować sytuację. Dopóki otaczają nas pozytywni ludzie, którzy chcą działać – jest nadzieja!

Musimy robić wszystko, żeby ocalić naszą planetę, ponieważ nawet najmniejsze działanie robi różnicę. Celebryci, którzy są w to zaangażowani, zajmują w naszych sercach szczególne miejsce, ponieważ mają siłę, aby wpływać na innych.

Poznajcie naszych ulubionych eko celebrytów, krórzy wykorzystują swoją sławę, aby walczyć o naszą planetę.

Shailene Woodley

„Jestem obywatelem tej planety, będę odpowiedzialna i będę żyć z nią w zgodzie, zamiast ciągle walczyć przeciwko niej”.

Shailene jest aktywistką, która została uhonorowana na Environmental Media Awards. Jej wielka pasja do środowiska przejawia się także w stylu życia. Multimilionerka wyznała kiedyś w wywiadzie, że co miesiąc gromadzi wodę z gór, jedzenie kupuje prosto z farm, a pastę do zębów robi samodzielnie, podobnie jak balsam do ciała i olejki do twarzy. To 100% eko podejście.

Ariana Grande
„Kocham zwierzęta, bardziej niż większość ludzi, nie żartuję”.

Ariana Grande nie wstydzi się swojej miłości do zwierząt. Dodatkowo, gwiazda jest weganką. Dlaczego Ari robi to dla środowiska? ONZ twierdzi, że rolnictwo zwierzęce wytwarza więcej gazów cieplarnianych niż spaliny z całego transportu.

Jaden Smith
„Czułem się, jakbym był okłamywany przez całe życie, że ludzie nie mówili mi prawdy o świecie, w którym żyje… Ludzie muszą zrozumieć, że problemy zmian klimatu są poważne”.

Jaden Smith ma firmę „Just Water”, która sprzedaje butelkowaną wodę w sposób etyczny i ekologiczny, jak tylko to możliwe. Materiał, z których wykonane są butelki jest w 82% odnawialny. Poza tym Jaden robi spodnie ze starych koszul – to jest oszczędność!

Leonardo DiCaprio
“Mamy tylko jedną planetę”

Leo założył swoją fundację w 1998 roku, w której wspiera zielone inicjatywy. Zasiada w zarządach organizacji, takich jak WWF, przemawia na konferencjach ONZ, wyprodukował także film o konieczności walki o naszą planetę.


Matt Damon

“Woda w naszych toaletach na zachodzie, jest w zasadzie czystsza niż ta, do której dostęp ma większość ludzi na świecie”.

Na konferencji prasowej w 2013 roku, Matt powiedział, że będzie strajkował i przestanie używać toalety. Powód? Wszystko po to, aby zwrócić uwagę ludzi na problem braku dostępu do czystej wody. Poza tym chciał namówić do wspierania water.org.

Gisele Bünchen
„Nie mamy innej Ziemi… na koniec dnia wszyscy dzielimy to samo powietrze, tę samą wodę i naturalne źródła, które powoli się kończą – nie możemy tylko brać i myśleć, że wszystko będzie na zawsze”.

Po zaprzestaniu pracy na wybiegach, Gisele postanowiła zostać aktywistką i walczyć o nasze środowisko. Modelka dorastała w Brazylii i w związku z tym została wybrana przez National Geographic jako świadek destrukcji lasów deszczowych w jej rodzinnym kraju. Jej reakcja została nagrana w programie „Years Of Living Dangerously” i była to bardzo emocjonująca chwila.

Środa, 05. Czerwca 2019

fb custom audience

adform