Już wiemy, kto...

...może zostać Najlepszym Artystą Światowym!

Od 6 tygodni fani z całego świata (w tym również Wy) głosują na swoich ulubionych artystów w eliminacjach do nagród MTV Europe Music Awards. Głosowanie w jednej z najważniejszych kategorii – Najlepszy Artysta Światowy – dobiegło już końca! Z ponad 160 nominowanych, finalistami zostali: Dima Bilan (Europa), Han Geng (Azja), Ahmed Soultan (Afryka/Indie/Bliski Wschód), Rihanna (Ameryka Północna) oraz Restart (Ameryka Łacińska).

Dima Bilan (Europa)
W 2008 roku Dima Bilan stał się pierwszym rosyjskim artystą, który wygrał międzynarodowy konkurs Eurowizji piosenką „Believe”. Utwory tego wykonawcy są zawsze na topowych miejscach list przebojów nie tylko w Rosji, ale i w innych krajach. Dima Bilan ma olbrzymie grono fanów i przyjaciół, a na swoim koncie posiada już ponad 70 muzycznych nagród. Jest również piosenkarzem, który sześć razy z rzędu wygrał MTV EMA w kategorii Najlepszy Artysta Rosyjski.

Han Geng (Azja)
Szczyci się tytułem „najbardziej wpływowego celebryty w Chinach”. Chiński piosenkarz i aktor Han Geng zadebiutował w Korei Południowej w 2005 roku w boys bandzie Super Junior, z którego odszedł w 2009. Liczba sprzedanych kopii albumu Genga przekroczyła milion, a bilety na trasę koncertową Henga sprzedały się w rekordowym czasie 37 minut.

Ahmed Soultan (Afryka/Indie/Bliski Wschód)
Styl pierwszego singla „Ya Salam” Ahmeda Soultana, nazywany jest przez artystę „Afrobian Soul”,
czyli afro-arabską muzyką soulową. Jego album „Tolerance” był tak dobrze przyjęty, że Soultan stał się czołowym przedstawicielem marokańskiego nurtu muzyki „Nayda”. Śpiewa w czterech językach – berberyjskim (język regionu Maroka), arabskim, angielskim i francuskim. W 2011 współpracował z
Ne-Yo przy piosence „Amazing”. W 2013, Ahmed Soultan planuje wydać kolejną płytę, na której można spodziewać gościnnych występów muzyków różnych gatunków.

Rihanna (Ameryka Północna)
Urodzona na Barbadosie piosenkarka jest międzynarodową megagwiazdą, która sprzedała już ponad 25 milionów płyt na całym świecie. Zadebiutowała w 2005 roku krążkiem „Music of the Sun” i w niedługim czasie znalazła się na pierwszych miejscach list przebojów, z których swoimi nowymi utworami nie schodzi do dziś.

Restart (Ameryka Łacińska)
Restart jest ulubionym zespołem brazylijskich fanów, ale niekoniecznie kolegów po fachu. Uwielbiani przez wielu, są też oskarżani o oportunizm i komercję przez innych muzyków. Popularność Thomasa, Koby, Pe Lu i Pe Lanzy sięga poza granice Brazylii – ostatnio zespół nagrał płytę po hiszpańsku z myślą
o fanach w całej Ameryce Łacińskiej.

Już dziś rozpoczyna się wielka walka o ten prestiżowy tytuł. Kto z piątki finalistów zostanie okrzyknięty najlepszym artystą świata? O tym możecie zdecydować właśnie Wy, zaglądając na stronę pl.mtvema.com i wspierając swoich faworytów głosami! Pamiętajcie również o innych kategoriach, takich jak np. Najlepszy Debiut Roku, Najlepszy Występ na Żywo, czy Najlepszy Image Roku.

W tym roku na gali MTV EMA zagrają światowe gwiazdy, które nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów: Taylor Swift, Muse, No Doubt, Carly Rae Jepsen, fun., Rita Ora, Alicia Keys, Pitbull, The Killers i PSY.

Transmisję z gali oglądajcie na żywo na naszej antenie! Startujemy już o godz. 20:00 relacją z czerwonego dywanu. Gala MTV EMA 2012 ruszy godzinę później, o 21:00. Zapraszamy!

Patronami medialnymi wydarzenia MTV EMA 2012 są:

Copyright: mtv.pl

Wtorek, 30. Października 2012

fb custom audience

adform