WFF: Kwiaty Wojny

Długo oczekiwany film już w środę!

28 Warszawski Festiwal Filmowy ruszył w piątek. Tej jesieni w dwóch kinach, które są gospodarzami festiwalu – Multikinie Złote Tarasy i Kinotece – można filmy produkcje z około 50 krajów z całego świata. Jednym z najbardziej oczekiwanych filmów jest chińska megaprodukcja, w której w jedną z głównych ról wcielił się Christian Bale. Chodzi o film “Kwiaty wojny” w reżyserii Zhang Yimou.

Scenariusz filmu oparty jest na motywach powieści Geling Yan “13 kwiatów z Nanjing”, która opowiada o tragicznych wydarzeniach w mieście Nankin, w którym w 1937 roku japońska armia dokonała masakry ludności (zginęło wtedy kilkadziesiąt tysięcy ludzi).

John Miller (Christian Bale), Amerykanin przebywający w pogrążonym w chaosie mieście, chroni się w katedrze, w której schronienie znajdują również uczennice, a także prostytutki. Miller, początkowo zainteresowany tylko zapasami wina z kościelnych piwnic, stopniowo zaczyna przyjmować rolę obrońcy.

Film będzie można zobaczyć w środę, 17 października, o godz. 21:00 w Multikinie Złote Tarasy. Polecamy! Copyright: mtv.pl

Poniedziałek, 15. Października 2012

fb custom audience

adform