Angelina w Jordanii

Odwiedziła obóz dla uchodźców

Angelina Jolie, znana z tego, że często odwiedza regiony targane konfliktami, kryzysami i klęskami żywiołowymi, jest w trakcie kolejnej podróży. Aktorka jest właśnie w Jordanii, gdzie reprezentuje biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. Odwiedza w tym kraju uchodźców z sąsiedniego państwa – Syrii.

W Syrii od zeszłego roku trwa powstanie. Początkowe pokojowe demonstracje szybko przerodziły się w zamieszki, a te z kolei – w wojnę domową, która trwa do dziś. Masa uchodźców (ich liczbę szacuje się na ok. ćwierć miliona) przedostała się do sąsiednich państw – Turcji, Iraku, Libanu i właśnie Jordanii, którą odwiedziła Jolie.

Aktorka podziękowała państwom za gościnność i dobrą wolę względem uchodźców. “Dziękujemy wam za to, że uratowaliście tych ludzi. W Syrii czekałaby ich śmierć” – mówiła Angelina Jolie, która często spotykała się z ofiarami wojennej przemocy i zdołała wysłuchać wielu – jak określiła – “strasznych i łamiących serce” opowieści o tym, co dzieje się w pogrążonym w chaosie kraju.

fot. Getty Images

Angelina Jolie od kwietnia tego roku jest Specjalną Wysłanniczką Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. Odbyła już ponad 30 wizyt terenowych na całym świecie, niosąc wsparcie setkom tysięcy ludzi zmuszonych do porzucenia swoich krajów i domów.

Copyright: mtv.pl

Środa, 12. Września 2012

fb custom audience

adform