Polacy na WFF

Co pokażą polscy filmowcy?

28 Warszawski Festiwal Filmowy, odbywający się pod patronatem MTV, rozpoczyna się już w piątek, 12 października. Na tegorocznym Festiwalu swoje produkcje zademonstrują m.in. twórcy z Polski. Szczególnie trzy filmy zwracają uwagę: “Imagine” Andrzeja Jakimowskiego, “Miłość” Sławomira Fabickiego oraz “Fuck For Forest” Michała Marczaka.

“Imagine” to owoc polsko-francusko-portugalsko-brytyjskiej współpracy. To historia Iana, instruktora niewidomych, pracującego w klinice okulistycznej. Z czasem nawiązuje więź z jedną z niewidomych podopiecznych. Więź ta zaowocuje ważną lekcją dla nich obojga. Z kolei “Miłość” to psychologiczny dramat, skupiający się na… miłości, a dokładnie – o rzeczywistości emocjonalnej osób, które mają już stabilizację życiową, lecz ich uczucia więdną.

“Fuck for forest” to dokument, którego bohaterami są ludzie z organizacji ekologicznej, która stara się chronić środowisko naturalne, wykorzystując do tego celu… pornografię.

Jeśli chcecie wybrać się na WFF, zajrzyjcie tutaj (hotlink) i koniecznie do nas napiszcie! Rozdajemy sporo biletów, może któreś z nich trafią właśnie do Was?

Copyright: mtv.pl

Wtorek, 09. Października 2012

fb custom audience

adform