Kto z nich wygra?

Polscy wykonawcy nominowani do MTV EMA 2012!

Do tegorocznych nagród MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca nominowano pięciu artystów. Są nimi: Brodka, Iza Lach, Mrozu, Pezet i The Stubs. To od Was zależy, komu z nich przypadnie nagroda MTV EMA! Plebiscyt już się zaczął – głosy możecie oddawać na stronie pl.mtvema.com/glosowanie.

Iza Lach

Wokalistka i kompozytorka. Jej debiutancki album „Już Czas” ukazał się 3 września 2008 roku ( Iza nagrała go mając zaledwie 16 lat!). Jesienią zeszłego roku ta utalentowana artystka z Łodzi skończyła prace nad swoim drugim krążkiem “KRZYK” . Był on w całości autorskim materiałem Izy, która odpowiada za teksty, kompozycję i produkcję całego albumu. Dziennikarze muzyczni byli zachwyceni.

Muzyka Lach to nie tylko świadomy i dojrzały pop, w którym słychać wszystkie jej inspiracje: Michaela Jacksona, The Beach Boys, Jeffa Buckley’a, Air, Gwen Stefani, Fergie, Lily Allen, Jeremiego Przyborę, Jerzego Wasowskiego, Beyonce i The Beatles. Iza Lach tworzy awangardowy pop którego główną siłą jest połączenie brzmienia fortepianu i syntezatorowego bitu oraz ciągłe poszukiwanie nowych pomysłów kompozycyjnych, dekonstruowanie różnych trendów w muzyce elektronicznej i popie.

Rok 2012 to niebywały sukces Izy na światowym rynku. Wszystko za sprawą kolaboracji ze Snoop Doggiem, który zaprosił wokalistkę do featuringu w kawałkach ‘SETITOFFIZA’ i ‘Life Of The Party". Ten drugi wylądował na specjalnym mixtapie Snoopa – ‘Ladies First’.

Więcej… http://www.myspace.com/izalach

Pezet

Paweł Kapliński znany pod pseudonimem Pezet jest kultową postacią na polskiej scenie hip hopowej.
Debiutował w składzie Płomień 81, współtworzonym wraz ze szkolnym kolegą – Marcinem Doneszem.
W 2002 r. ukazał się pierwszy album solowy Pezeta zatytułowany ‘Muzyka klasyczna’. Dwa lata później, za wydany w 2004 roku album ‘Muzyka poważna’, raper uzyskał nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B. Nie była to ostatnia nominacja Pezeta do tej prestiżowej nagrody.

Dziś Pezet uznawany jest za autora największych klasyków polskiego rapu – ‘Seniorita’, ‘Ukryty w mieście krzyk’, ‘Gdyby miało nie być jutra’ czy ‘Noc i dzień’ . Tylko na samym Facebooku ma 430 tys. fanów. 4 września to data wydania jego nowego, długo oczekiwanego krążka ‘Radio Pezet prod. Sidney Polak’, inspirowanego sceną brytyjską, muzyką grime i dubstepem.

Więcej… http://www.facebook.com/pezet81

Mrozu

Wokalista, producent, aranżer, autor tekstów. W 2009 zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą ‘Miliony Monet’. Pierwszy krążek Mroza pokazała go szerszej publiczności już nie tylko jako producenta, ale również wokalistę o ciepłej barwie głosu, który świadomie uderza w chwytliwe brzmienia. ‘Miliony Monet’ była dawką eklektycznego, tanecznego R&B , w który muzyk wmieszał elementy soulu, hip hopu i dancehallu. Single z płyty, w tym tytułowy ‘Miliony Monet’, do dziś królują na każdej imprezie.

Mrozu to wszechstronnie utalentowany wokalista. Poza wspomnianymi już Afromental i Kastą, na swoim koncie ma kolaboracje z Mariną Łuczenko, Natural Dread Killaz, TEDE, Peją i EastWest Rockers. Wraz z nowymi singlami, zgarnia kolejne nagrody muzyczne. To jego kolejna już nominacja do nagród MTV Europe Music Awards.

Więcej… http://www.facebook.com/MrozuFB

Brodka

Monika Brodka wychowała się w góralskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Już w wieku sześciu lat podjęła naukę gry na skrzypcach. Dobry słuch muzyczny był zapowiedzą wielkiej kariery, która nadeszła kilkanaście lat później.
W 2003 wokalistka wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol, brawurowo wygrywając jego finał. Teraz, po ośmiu latach nagrywania i 3, zgarniających wszystkie nagrody polskiego przemysłu muzycznego, albumach, Brodka postanowiła odejść od tradycyjnego popu, który przez lata dominował w jej twórczości.

Nowa płyta Moniki Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Na najnowszej, anglojęzycznej EPce pt. ‘LAX’ słychać element alternatywy i electro-popu. Materiał powstał w studiach Red Bulla w Los Angeles i promuje go singiel ‘Varsovie’.

Więcej… http://www.monikabrodka.com/

The Stubs

Prostota jest cnotą. Takie motto musieli sobie obrać debiutujący na scenie muzycznej Warszawiacy z The Stubs. Nie silą się na żadne skomplikowane zabiegi. Dla nich rock’n’roll to nie długaśne, skomplikowane utwory. Co to, to nie. Trójka Stubsów ma w głowie jeszcze dwie zasady. Pierwsza z nich mówi wyraźnie: prostota w żadnym wypadku nie oznacza prostactwa. I dlatego, mimo że ich piosenki opierają się na dwóch akordach, są energetyczne i niebanalne.

Na swoim koncie mają LP (‘The Stubs’ z 2011 r.), EPkę (‘Kill Yourself’ z 2012 r.) oraz kilkadziesiąt koncertów zarówno w klubach, na skłotach jak i na największych festiwalach.

(W tekście wykorzystano fragment recenzji płyty The Stubs autorstwa Michała Wieczorka)

Więcej…
http://www.thestubswarsaw.com/Copyright: mtv.pl

Poniedziałek, 17. Września 2012

fb custom audience

adform