„Wielki Gatsby” otworzy Cannes!

Film Baza Luhrmanna zainauguruje 66. Festiwal Filmowy

„Wielki Gatsby” to adaptacja powieści F. Scotta Fitzgeralda pod tym samym tytułem. Reżyseruje ją Baz Luhrmann, znany z takich filmowych hitów, jak „Moulin Rouge” czy „Romeo i Julia”. W głównej roli zobaczymy Leonardo DiCaprio, a oprócz niego na ekranie pojawią się też Tobey Maguire, Joel Edgerton i Carey Mulligan. Już te nazwiska mówią same za siebie, a w dodatku za ścieżkę dźwiękową odpowiada Jay-Z! Film nakręcono w technologii 3D. Ciekawostką jest, że nie będzie to pierwsza adaptacja powieści Fitzgeralda. Najbardziej znaną jest ta zrealizowana przez Jacka Claytona według scenariusza Francisa Forda Coppoli, która doczekała się nawet Oscara.

Film opowiada historię tytułowego Jaya Gatsby’ego, który dorabia się olbrzymiego majątku, by po latach odzyskać dawną ukochaną (Mulligan), która kiedyś zostawiła go dla bogatszego. Narratorem historii i przy okazji najlepszym przyjacielem głównego bohatera jest Nick Carraway (Maguire).

fot. en.wikipedia.org

Obraz Luhrmanna otworzy 66. Festiwal Filmowy w Cannes, jedną z największych imprez filmowych na świecie. „Wielki Gatsby” zostanie zaprezentowany 15 maja. Początkowo premiera była planowana na koniec 2012 roku, jednak ostatecznie zdecydowano, że większe zainteresowanie film wzbudzi w maju, niż w okresie tuż przed oscarową galą. W Polsce „Wielki Gatsby” wejdzie na ekrany 17 maja.

Wygląda na to, że szykuje się jeden z największych filmowych hitów tego roku! Wybierzecie się do kina?

Copyright: mtv.pl

Czwartek, 14. Marca 2013

fb custom audience

adform