Już za dwa dni rozdanie Oscarów 2013!

Zobacz, kto ma szansę na statuetkę

Wielkimi krokami zbliża się największe święto całego filmowego świata – uroczystość rozdania Oscarów. To już 85. gala i odbędzie się ona w hollywoodzkim Dolby Theatre w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Mimo później pory z pewnością jak co roku ogromna liczba osób będzie śledzić na bieżąco przebieg całej imprezy – to wydarzenie o absolutnie wyjątkowym prestiżu! A przy tym świetna okazja do obczajenia niemal wszystkich hollywoodzkich gwiazd w jednym miejscu i czasie… Kto w tym roku otrzyma to największe filmowe wyróżnienie?

Nominację dla najlepszego filmu otrzymały m.in. takie filmy, jak „Les Misérables. Nędznicy”, „Django”, „Poradnik pozytywnego myślenia” czy „Bestie z południowych krain”. Na statuetkę dla najlepszych aktorów lub aktorek pierwszo- lub drugoplanowych liczą z kolei m.in. Bradley Cooper, Joaquin Phoenix, Naomi Watts, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Christoph Waltz i Anne Hathaway. Jednak nominacji i ubiegających się o nagrody jest znacznie więcej!

Tegoroczną sensacją jest nominacja dla Quvenzhane Wallis dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w filmie „Bestie z południowych krain”. Czemu to takie zaskoczenie? Bo dziewczynka ma dopiero… osiem lat! Tym samym pobiła rekord Tatum O’Neal, która otrzymując nominację za „Papierowy księżyc” miała 11 lat, tyle samo miała też Anna Paquin, zdobywając Oscara za „Fortepian”.

Widzieliście „Bestie z południowych krain”? Jak myślicie, ośmioletnia Wallis zgarnie sprzed nosa nagrodę sławnym aktorkom?

Quvenzhane Wallis (fot. mtv.com)

Copyright: mtv.pl

Piątek, 22. Lutego 2013

fb custom audience

adform