Amy Winehouse w Alei Gwiazd!

W Londynie powstanie Muzyczna Aleja Gwiazd. Pierwszą z gwiazd, które zostaną w ten sposób wyróżnione, jest Amy Winehouse!

Amy Winehouse została wybrana na pierwszą z gwiazd, które zasłużyły sobie na wyróżnienie zaszczytnym miejscem w londyńskiej Muzycznej Alei Gwiazd. W odróżnieniu od Alei Gwiazd, która od 2005 roku znajduje się w Covent Garden, Muzyczna Aleja Gwiazd ma powstać w północnym Londynie, w dzielnicy Camden Town. To właśnie tam mieszkała Amy Winehouse…

Muzyczna Aleja Gwiazd ma upamiętniać największe światowe muzyczne legendy. Zespoły, które w pierwszej kolejności są brane pod uwagę do uhonorowania własną gwiazdą, to m.in. The Clash, Oasis, Blur, Madness czy The Libertines – czyli te, które przy okazji mają silne powiązania z tamtą okolicą.

Gwiazdy podzielono na 5 kategorii: artysta innowacyjny, artysta inspirujący, ikona, niedoceniony bohater i przedstawiciel przemysłu muzycznego. Tablica pamiątkowa Amy ma być odsłonięta w dniu jej trzydziestych urodzin, 14 września. Będzie to wtopiona w chodnik imitacja płyty winylowej z wydrukowanymi na niej słowami Amy Winehouse, London, England – Icon.

Ciekawostką jest też, że ostateczną decyzję co do uhonorowanych osób podejmą… internauci. To właśnie oni w maju będą mieli możliwość głosowania na swoich faworytów na stronie Music Walk Of Fame, czyli Muzycznej Alei Gwiazd.

Jak wam się podoba taki pomysł?

Wtorek, 19. Marca 2013

fb custom audience

adform