Trailer 'W Pierścieniu Ognia'!

Jest już zajawka kolejnej części 'Igrzysk Śmierci'

Podczas gali MTV Movie Awards miała miejsce premiera drugiej części kinowego hitu, ‘Igrzysk Śmierci’. ‘W Pierścieniu Ognia’ ma zaplanowaną premierę już 21 listopada tego roku. Twórcy zabrali się za kręcenie drugiej części ekranizacji bestsellerowej książki, jak tylko pierwsza część okazała się ogromnym sukcesem… Jak dotąd w necie dostępny był jednak tylko krótki, 10-sekundowy taeser. Podczas imprezy Movie Awards sam Liam Hemsworth zapowiedział premierową emisję całego zwiastuna, trwającego dwie minuty.

Fabuła drugiej części nadal dotyczy losów Katniss Everdenn i Peety Mellarka. Ogłoszeni jako zwycięzcy 74. Igrzysk Śmierci, wyruszają na Tournee Zwycięzców, podczas którego okazuje się, że obywatele kraju zaczynają się buntować i wszędzie wybuchają zamieszki… Na zajawce widzimy początkowo Katniss i i Peeta, którzy są przedstawiani tłumowi jako zwycięzcy Igrzysk. Jednak prezydent Snow nie jest zadowolony z ogromnej popularności Katniss wśród obywateli. ‘Ona nie jest tym, kim oni myślą’ – mówi do Plutarcha Heavensbee. ‘Ona chce tylko ratować własną skórę. Ale dla nich stała się światełkiem nadziei’. Heavensbee odpowiada mu: ‘Katniss Everdeen jest symbolem. Nie musimy jej zniszczyć, musimy zniszczyć jej wizerunek. Pokazać, że teraz ona jest jedną z nas’.

Oprócz tego w zwiastunie widzimy Katniss rozmawiającą ze starym kumplem, Gale’em (Hemsworth), który tłumaczy jej, jak wiele ona znaczy dla ludzi. ‘Dałaś im szansę’ – mówi. ‘Muszą być dość odważni, żeby ją wykorzystać’. Z kolei siostra Katniss mówi: ‘Uratowałaś mi życie. Dałaś mi szansę. Szansę, by coś zdziałać’.

Zwiastun możecie zobaczyć TUTAJ

Wreszcie w jednej z ostatnich scen Gale jest ciągnięty na plac publiczny i bity przez służby Kapitolu, lecz Katniss wdziera się na plac i chce zająć jego miejsce…

Wygląda na to, że w drugiej części możemy się spodziewać kontekstów politycznych – tak jak i w pierwszej części. Prawdopodobnie także więcej uwagi zostanie poświęcone relacji Katniss i Gale’a…

Jak myślicie – druga część powtórzy sukces pierwszej?

Poniedziałek, 08. Kwietnia 2013

fb custom audience

adform