Powstaje dokument o Amy Winehouse!

  Film opowie o jej karierze i tragicznej śmierci

  Niespodziewane zwroty akcji to nieodłączny element wielu scenariuszy, ale, jak wiadomo, najlepsze scenariusze pisze samo życie… A życie Amy Winehouse, choć zbyt krótkie, było pełne wzlotów i upadków. Nic dziwnego więc, że postanowiono nakręcić film dokumentalny o jej życiu! Chaos i błyskawiczna sława, odwyki, szpitale, pijackie burdy, nagrody Grammy, platynowe płyty i nieudane próby ukończenia nagrywania trzeciego krążka – to tylko część ważnych wydarzeń w życiu artystki.

  Reżyserią dokumentu zajmie się brytyjski filmowiec, Asif Kapadia, w koprodukcji z wytwórnią Universal Music. ‘To niezwykle nowoczesny, emocjonalny i istotny film, który ma moc, aby uchwycić ducha naszych czasów i rzucić inne światło na świat, w jakim żyjemy – w sposób, w jaki niewiele filmów może’ – powiedział Kapadia. ‘Amy była wyjątkowym talentem, jaki zdarza się tylko raz na pokolenie, i który zwrócił uwagę wszystkich. Pisała oraz śpiewała prosto z serca, każdy poddawał się jej czarowi. Tragiczne było to, że Amy rozpadała się pod wpływem nieustającej uwagi mediów, kłopotów w życiu osobistym, światowego sukcesu i własnego ryzykownego stylu życia’.

  Amy Winehouse, która zmarła w lipcu 2011 roku w wieku 27 lat, nadal ma ogromny wpływ na współczesne pokolenie gwiazd, od Adele do Lady Gagi czy Beyoncé, która ostatnio nagrała cover wielkiego przeboju Amy ‘Back To Black’ na potrzeby filmu ‘Wielki Gatsby’.
  Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądał film dokumentalny o życiu Amy?

  Piątek, 26. Kwietnia 2013

  fb custom audience

  adform