Baz Luhrmann obawiał się pracy z DiCaprio?

Ich ponowna współpraca dla obu była stresująca...

Nowy film Baza Luhrmanna, ‘Wielki Gatsby’, już 15 maja otworzy festiwal w Cannes, a niedługo później pojawi się w kinach. Główną rolę gra w nim Leonardo DiCaprio. I chociaż to nie pierwsza współpraca Baza i Leo (ich pierwszym wspólnym filmem był ’Romeo i Julia z 1996 roku), reżyser przyznał, że perspektywa powrotu na plan z DiCaprio była dla niego co najmniej niepokojąca! Dlaczego? Poprzednim razem pracowali wspólnie przy filmie, gdy Leo był jeszcze młodym chłopakiem…

Luhrmann w wywiadzie powiedział: ‘Było przy tym trochę nerwów, dla nas obu. Kiedy go poznałem, kiedy pierwszy raz pracowaliśmy ze sobą, on miał 19 lat. Był chłopcem, utalentowanym chłopcem. Teraz jest mężczyzną, moim przyjacielem. Jego rodzina to również moi bliscy przyjaciele’. Reżyser dodał jednak, że w czasie między ich wspólnymi filmami nieraz powtarzali, że powinni jeszcze kiedyś spotkać się na planie. ‘Paradoksalnie, chociaż dla mnie zawsze pozostał Leo, nazywam go Dio – to ksywa, którą nazywałem go, kiedy jeszcze był bardzo młody’.

Co wynikło z ich współpracy po latach przerwy, będziemy mogli się przekonać już niedługo. ‘Wielki Gatsby’ to ekranizacja bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Opowiada historię milionera, który powraca po latach, by odzyskać dawną ukochaną. Oprócz DiCaprio, na ekranie pojawią się m.in. Carey Mulligan i Tobey Maguire.

Wybierzecie się do kina?

Poniedziałek, 06. Maja 2013

fb custom audience

adform