Powstanie wystawa Amy Winehouse

Będzie można zobaczyć m.in. jej pierwszą gitarę!

W Londynie powstanie wystawa poświęcona Amy Winehouse! Odbędzie się ona w Muzeum Żydowskim i potrwa od 3 lipca do 15 września. Opisywana jest jako ‘osobista i intymna’ – na wystawie zatytułowanej ‘Amy Winehouse: Portret Rodzinny’ będzie można zobaczyć m.in. pierwszą gitarę Amy, jej kolekcję płyt czy jedną z nagród Grammy. Wystawiona zostanie także suknia, którą Winehouse włożyła podczas koncertu w Glastonbury w 2008 roku.

Wszystko zostało zorganizowane przy pomocy jej brata Alexa i szwagierki Rivy. Alex powiedział: ‘Amy była bardzo dumna ze swoich londyńsko-żydowskich korzeni. (…) Nie byliśmy religijni, ale byliśmy tradycjonalistami. Mam nadzieję, że to [Muzeum Żydowskie] będzie najlepszym miejscem, by ludzie poznali nie tylko inną stronę Amy, lecz także całej naszej typowej żydowskiej rodziny’.

Amy Winehouse zmarła w 2011 roku w wieku zaledwie 27 lat. Od tamtej pory sporo mówi się o różnych formach uhonorowania jej twórczości. Podobno jej tata proponował, by w Londynie powstała ulica nazwana jej imieniem, w toku są także prace nad filmem dokumentalnym o Amy i jej twórczości…

Chcielibyście wybrać się na taką wystawę?

Poniedziałek, 13. Maja 2013

fb custom audience

adform