Emeli Sandé chce leczyć... muzyką?

Ma plan awaryjny: muzykoterapia!

Zanim* Emeli Sandé* szturmem podbiła listy przebojów, studiowała medycynę. Dlatego nie powinno dziwić, że chciałaby kiedyś połączyć te dwa zainteresowania – zwłaszcza, gdyby powinęła jej się noga w karierze muzycznej… Emeli wyznała, że ma plan awaryjny na wypadek, gdyby jej sukcesy muzyczne zaczęły słabnąć: zostanie muzykoterapeutą! Chociaż przerwała studia na czwartym roku nauki, by zająć się śpiewaniem, chętnie dokończyłaby naukę.

Na razie jednak nic nie wskazuje na to, że kariera artystyczna Sandé miałaby się mieć ku końcowi! W zeszłym tygodniu wygrała dwie nagrody Ivor Novello Awards, a jej krążek ‘Our Version Of Events’ pobił kolejny rekord sprzedaży. Emeli przyznała, że ma wśród przyjaciół gwiazdy, który szczególnie chciałaby podziękować za ich wsparcie – wśród nich m.in. sir Eltona Johna!

Przytłacza mnie, że taka legendarna postać szanuje moją muzykę. Mam nadzieję, że go nie zawiodę’ – powiedziała. Dodała też, że jej muzyczną idolką jest Nina Simone, ale ceni również wokalne umiejętności Mariah Carey i Whitney Houston. Z kolei jako inspirujących ją twórców piosenek wymieniła Stevie Wondera, Joni Mitchell i Boba Dylana.

Jak myślicie, Emeli będzie miała szansę zostać kiedyś terapeutą, czy jest ‘skazana’ na sukces muzyczny?

Poniedziałek, 20. Maja 2013

fb custom audience

adform