Eminem vs Facebook

Będzie walka w sądzie!

Wydawca Em’s Music rozpoczął proces przeciwko Facebookowi i jego agencji reklamowej. Okazało się, że portal społecznościowy bez pozwolenia wykorzystał w reklamie kawałek Eminema ‘Under The Influence’ z krążka ‘Marshall Matters’. Reklama w necie pokazała się na początku kwietnia – był to półminutowy spot zatytułowany ‘Samolot’ i związany był z promocją Facebooka Home, specjalnego oprogramowania do telefonów komórkowych.

Jednak adwokat oskarżonej agencji oddalił żądania wytwórni, twierdząc, że wydawca nie ma praw autorskich – jego zdaniem ‘Under the Influence’ było kopią piosenki Michaela Jacksona z 1991 roku ‘Give in to Me’, której producent, Dr. Dre, niejednokrotnie spotkał się z przypadkami naruszeń jego praw.

To nie pierwsza taka sytuacja – kilka lat temu Apple musiało zapłacić za wykorzystanie bez zgody rapera numeru ‘Lose Yourself’ w spocie reklamującym iPoda. Wtedy jednak cała afera zakończyła się ugodą, a w tym przypadku jak na razie wygląda na to, że Facebook nie zamierza ustępować…

Środa, 22. Maja 2013

fb custom audience

adform