MUSIC IS ON: NOTORIOUS BIG

Muzyczny dokument o BIGu: piątek, godz. 19:20

W ten piątek będzie klasycznie… a to za sprawą dokumentu o kultowym raperze, który wyemitujemy w serii MUSIC IS ON. W Behind The Music opowiemy Wam historię Notoriousa BIG aka Biggie Smallsa, którego hity „Big Poppa”, “Juicy” czy “Hypnotize” uznawane są za klasyki gatunku i do dziś królują na klubowych parkietach. Ostatnio słynny kawałek „Hypnotize” wykonała na żywo sama Rita Ora, podczas imprezy Isle of MTV 2013 na Malcie.

Urodzony jako Christopher George Latore Wallace, Notorious BIG przyszedł na świat w 1972 w Brooklynie. W wieku 17 lat rzucił liceum i wybrał życie na ulicy. Pierwsze nagrania wysłał do hiphopowego magazynu ‘The Source’, przez co dowiedział się o nim Sean Combs (dziś znany jako P.Diddy lub po prostu Diddy). Wkrótce razem założyli wytwórnię Bad Boy Records.

Pierwszy album – ‘Ready to Die’ – Notorious wydał w 1994 roku. W tym samym budynku gdzie nagrywał kawałki na płytę, postrzelony został inny słynny raper lat 90., Tupac Shakur, jednak Notorious do końca życia zarzekał się, że nie miał z tą sprawą nic wspólnego. Sam BIG zginął w niewyjaśnionych okolicznościach – został zastrzelony w 1997 roku. Morderca do dziś nie został ujęty.

Niedługo po śmierci na jego cześć ukazała się piosenka “I’ll Be Missing You” w wykonaniu Diddy’ego i Faith Evans.

*Zobacz Behind The Music: Notorious BIG w piątek 05/07 o godz. 19:20! *

Wtorek, 02. Lipca 2013

fb custom audience

adform