'Blurred Lines' Robina Thicke doczekało się parodii

Zobacz odwróconą wersję kontrowersyjnego klipu

Klip Robina Thicke do kawałka ‘Blurred Lines’ został* ostro skrytykowany.* Twórcy zarzucono m.in. mizoginizm przez to, że na ekranie pojawiły się* półnagie kobiety, wijące się wokół Robina i jego kolegów (oczywiście w pełni ubranych). Teraz amerykańska grupa *Mod Carousel stworzyła własne wideo do piosenki, zamieniając rolę grających tam postaci.

Mężczyźni-modele w cielistych stringach i na obcasach *przewijają się przez fabułę klipu, w którego centrum znajduje się oczywiście kobieta – ubrana w ciemne spodnie, jasną bluzkę i ciemną marynarkę. Faceci w klipie ubrani są w damskie ciuchy i mają na sobie make-up. Oprócz tego wykonują różne kobiece gesty – *role płci są w klipie Mod Carousel idealnie odwrócone w porównaniu z oryginałem.

Thicke swego czasu odniósł się do krytyki, która jego klipowi zarzuciła seksizm. ‘Nie zamierzam się nawet wypowiedzieć na ten temat, to po prostu śmieszne’ – powiedział. Jednak później dodał:__ ‘Jestem dżentelmenem, kocham jedną kobietę, odkąd byliśmy nastolatkami. Nie chcę robić niczego niewłaściwego’.__

Jednak we wcześniejszych wywiadach był trochę bardziej wylewny. Wyznał wtedy, że on, Pharrell Williams oraz TI chcieli wykorzystać wszystkie tematy tabu i obrazić kobiety. Dlaczego? Bo wszyscy trzej są szczęśliwie żonaci i mają dzieci – dlatego doszli do wniosku, że to właśnie oni są idealnymi osobami, by kpić z takich rzeczy.

‘Blurred Lines’ możesz zobaczyć TUTAJ, a jego parodię – TUTAJ.

Co myślicie? Która wersja lepsza?

Wtorek, 30. Lipca 2013

fb custom audience

adform