Kanye West: 'Blood on the Leaves'

W tym roku Kanye nie nabroił. Zaprezentował za to poruszający kawałek...

W tym roku obyło się bez żadnych ekscesów ze strony Kanye Westa. Pamiętacie, jak parę lat temu poniżył Taylor Swift, gdy odbierała swoją nagrodę na MTV Video Music Awards? W tamtej sprawie zabrał głos sam prezydent Barack Obama, krytykując rapera. Nic dziwnego, że na MTV VMA 2013 Kanye kontynuował strategię bycia grzecznym chłopcem…

Występ Kanye Westa zapowiedział na scenie Jared Leto. Show był dosyć oszczędny w formie – sam Kanye na tle zdjęcia słynnej pracy fotografa Steve’a McQueena ‘Lynching Tree’ – drzewa rosnącego nieopodal Nowego Orleanu, na którym powieszono niegdyś brutalnie wielu niewolników.

Zadaniem tła było podkreślenie wymowy numeru, który rozpoczyna się samplem z jazzowej wersji utworu Billie Holiday z 1939 o rasizmie i niewolnictwie – ‘Strange Fruit’ w wykonaniu Niny Simone. Publiczność była wzruszona i zachwycona show, jaki dał raper!

Kim Kardashian od razu po występie pogratulowała swojemu facetowi publikując wpis na Twitterze. Uznała, że to najlepszy performance wieczoru!

Poniedziałek, 26. Sierpnia 2013

fb custom audience

adform