Marsz dla Martina Luthera Kinga

Wzruszająca uroczystość przeciw nietolerancji

28 sierpnia 1963 roku słynny działacz na rzecz równouprawnienia Martin Luther King zorganizował Marsz na Waszyngton, który był przełomowym wydarzeniem w walce z segregacją rasową w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj, 50 lat po historycznej demonstracji, w podobnym marszu upamiętniającym te wydarzenia wzięły udział znane osobistości świata show-businessu, gwiazdy oraz politycy.

W Marszu udział wzięli Oprah Winfrey, Forest Whitaker, LeAnn Rimes, a także byli prezydenci USA Bill Clinton i Jimmy Carter. Piękne przemówienie wygłosił Jamie Foxx, gwiazdor filmu ‘Django’ i laureat Oscara. Zachęcał gwiazdy – aktorów i piosenkarzy – aby zawsze opowiadali się za równouprawnieniem i walką o prawa obywatelskie dla wszystkich.

‘To czas, abyśmy kontynuowali i rozwijali marzenie Martina Luthera Kinga’ – powiedział Jamie. ‘Musimy wpływać na mlodych ludzi tak, by kiedy będziemy starzy, mówili – to zasługa Jamiego Foxxa, Jaya Z, Kanye Westa, Alicii Keys i innych’ – zaapelował.

To dobrze, że gwiazdy dają dobry przykład! Pamiętajcie, że każdemu należą się równe prawa i szacunek – bez względu na kolor skóry, wyznanie czy orientację seksualną!

Czwartek, 29. Sierpnia 2013

fb custom audience

adform