#mypolishdream

Poznaj młodych, kreatywnych przedsiębiorców i przekonaj się, że MOŻNA!

W pierwszej odsłonie #mypolishdream ludzie mediów, mody, rozrywki i biznesu podzielili się z Wami swoją historią i opowiedzieli o swoich początkach, oraz zdradzili Wam swoje recepty na sukces. W akcji wzięli udział m.in. Ewa Farna, Radzimir Dębski, Maffashion i Local Heroes.

Teraz powracamy z akcją #mypolishdream – Wspieramy młodych, kreatywnych przedsiębiorców! Zapraszamy Was na Nowy cykl audycji ‘#mypolishdream’, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ‘#mypolishdream’ w którym zobaczycie młodych przedsiębiorców, którzy pokażą Wam, że *można realizować swoje wymarzone pomysły na biznes i odnieść sukces! *

Europejski Fundusz Społeczny jest instrumentem finansowym Unii Europejskiej umożliwiającym wspieranie zatrudnienia, poprawę warunków pracy i wyrównanie szans dla wszystkich obywateli UE poszukujących pracy. W Polsce Program Kapitał Ludzki, realizowany od 2007 roku, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego znacząco zmienił sytuację również młodych osób na rynku pracy. Już około 2 miliony osób w wieku od 15 do 24 lat skorzystało z pomocy świadczonej w ramach Programu Kapitał Ludzki. Od początku istnienia Programu 27 tys. młodych osób założyło własne firmy. Nie wszystkie z nich przetrwały próbę czasu i sprostały wymaganiom rynku, ale te którym się udało tworzą atrakcyjne i trwałe miejsca pracy, przynoszące niezależność i satysfakcję.

W każdym z 8 odcinków ‘#mypolishdream’ przedstawimy Wam uczestników projektów Programu Kapitał Ludzki, którzy dzięki dotacji założyli i pomyślnie prowadzą własne firmy!

Premierowe odcinki ‘My Polish Dream’: wtorki, godz. 22:00. Zaczynamy 1 października!

Powtórki:

Środa 17.00
Czwartek 17.00
Piątek 20.10
Sobota 20.00
Niedziela 15.00

*Bohaterką pierwszego odcinka będzie Asia Pytlewska – zalożycielka studia Pink Pug Design.

Asia Pytlewska jest absolwentką Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W 2009 roku otrzymała dofinansowanie z projektu “Moja Szansa”, który miał za zadanie wspierać oraz promować przedsiębiorczość i samozatrudnienie.
Jej firma Pink Pug Design jest jednoosobową kobiecą inicjatywą tworzącą i promującą design. Skupia się przede wszystkim na działaniach związanych z projektowaniem wnętrz i unikatowych produktów do domowej przestrzeni. Od 2011 roku działa także jako marka Si: Haute Fashion projektując i szyjąc odzież dla ludzi poszukujących niebanalnych ubrań.

Ważniejsze osiągnięcia:
2013 – publikacja w pierwszej w Polsce bibli rodzimej mody “Fashion Book”
2012 – pomysłodawca i współorganizator wystawy młodych projektantów “Corner of Design”
2011 – publikacja w “Hand Made by POKL” wydana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego z okazji Polskiej Prezydencji w UE
2010 – udział w wystawie “Design w Kontenerach” w ramach festiwalu designu Gdynia Design Days 2010
2009 – wyróżnienie w konkursie Machina Design Awards 2009 w kategorii oświetlenie za lampy Convallaria
2009 – wystawa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Designu “Łodz Design 2009”, Łódź
2009 – wystawa indywidualna “Pugattack”, BWA Skierniewice
2009 – wyróżnienie dla Asi w konkursie “Rocznik 2008”, na najlepszy dyplom ukończenia studiów za projekt dyplomowy, Akademia Sztuk Pięknych w Łódzi
2007 – stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Więcej informacji: www.facebook.com/pinkpugdesign
i www.facebook.com/Si.HauteFashion.

Dowiedz się więcej na temat Programu Kapitał Ludzki można odnaleźć na stronie www.efs.gov.pl.

Więcej informacji nt. wsparcia młodych przedsiębiorców znajdziecie TUTAJ.

Poznaj więcej młodych osób prowadzących firmy dzięki otrzymanemu wsparciu z EFS, zobacz jaką, krok po kroku, przebyli drogę aby założyć własną działalność. Skorzystaj z ich doświadczeń!

Bohaterem szóstego odcinka jest Piotr Piskorz, którego największą pasją są motocykle. Prowadzi w Krakowie warsztat, w którym oprócz klasycznych usług naprawy motocykli, klienci mogą również sprawdzić moc i moment obrotowy swojej maszyny. Pan Piotr prowadzi także serwis motocykli zabytkowych, a także zajmuje się naprawą quadów i innych jednośladów.

Oprócz przeprowadzenia z panem Piotrem rozmowy na temat jego działalności pokażemy jego pracę w warsztacie, pokażemy jak przemierza miasto na swoim motorze i zaprezentujemy typowy dzień w warsztacie HMK motocykle.

To dzięki Programowi Kapitał Ludzki Piotr Piskorz mógł zrealizować swoje marzenie!

6 odcinek #mypolishdream jutro rano pojawi się na naszej stronie!

Środa, 02. Października 2013

fb custom audience

adform