ZNAMY NOMINOWANYCH DO TEGOROCZNYCH NAGRÓD MTV EMA 2013!

*JUSTIN TIMBERLAKE I MACKLEMORE & RYAN LEWIS Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ NOMINACJI! *

TRANSMISJA GALI MTV EMA 2013 NA ŻYWO Z NIESAMOWITEGO ZIGGO DOME W AMSTERDAMIE JUŻ W NIEDZIELĘ, 10 LISTOPADA O GODZINIE 21:00. NAZWISKA NOMINOWANYCH ARTYSTÓW ZDRADZIŁ W SPECJALNYM PROGRAMIE 2013 EMA NOMINATION SPECIAL RON BURGUNDY.

Dziś o godzinie 12:00 na kanale MTV odbyła się premiera programu 2013 EMA Nomination Special, który poprowadził Ron Burgundy – główny bohater filmu Legenda Telewizji. W postać tę wcielił się oczywiście Will Ferrell – aktor znany z wielu komediowych kreacji. Ron ogłosił nazwiska artystów nominowanych do statuetek MTV EMA, którymi nagradzani są światowej klasy muzycy z największymi osiągnięciami w danym roku.

Tym razem wśród pretendentów do tych prestiżowych nagród znaleźli się m.in. Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis, którzy otrzymali najwięcej – bo aż pięć – nominacji. Szansę na zgarnięcie czterech statuetek mają natomiast Lady Gaga, Justin Bieber, Miley Cyrus i Robin Thicke.

Justin Timberlake, który na pewien czas zrobił sobie przerwę od muzyki, powraca ze zdwojoną siłą. Piosenkarz kontynuuje dobrą passę sprzed kilku lat, prowadząc wśród artystów z największą ilością nominacji. Muzyk będzie walczył o statuetki w kategoriach: Najlepszy Wykonawca, Najlepszy Występ Na Żywo, Najlepszy Wizerunek, Najlepszy Amerykański Wykonawca oraz Najlepszy Teledysk (Mirrors). Z kolei nominowani po raz pierwszy Macklemore & Ryan Lewis będą mierzyć się z pozostałymi artystami w kategoriach: Najlepszy Debiut, Najlepszy Wykonawca Hip Hopowy, Najlepsza Piosenka (Thrift Shop ft. Wanz), Najlepszy Amerykański Wykonawca oraz Najlepszy Wykonawca w serii World Stage za występ podczas MTV World Stage Wireless, który odbył się w czerwcu 2013 roku.

Lady Gaga i Miley Cyrus stoczą bój o tytuł Najlepszej Artystki. Obie będą też konkurować z Robinem Thicke o statuetkę za Najlepszy Teledysk. Gaga ma również szansę na nagrodę za Najlepszy Wizerunek oraz Najwięksi Fani. Cyrus dodatkowo została nominowana w kategoriach: Najlepszy Wykonawca Pop i Najlepszy Amerykański Wykonawca. Thicke zawalczy z kolei o statuetkę za Najlepszą Piosenkę (Blurred Lines ft. T.I. & Pharrell), a także Najlepszy Amerykański Wykonawca i Najlepszy Wykonawca w serii World Stage za występ w Malezji. Justin Bieber, który rokrocznie otrzymuje nominacje do MTV EMA i tym razem nie został pominięty. Muzyk będzie konkurował z pozostałymi artystami w kategoriach: Najlepszy Wykonawca Pop, Najlepszy Artysta, Najwięksi Fani oraz Najlepszy Kanadyjski Artysta.

Wśród nominowanych do tegorocznych nagród MTV znaleźli się również: Taylor Swift, Bruno Mars, Green Day, Thirty Seconds to Mars, Daft Punk, Rudimental, Icona Pop i One Direction, którzy mają szansę na trzy statuetki. Z kolei po dwie nominacje otrzymali: Rihanna, Katy Perry, Eminem, Jay Z, Bastille, Imagine Dragons, The Killers, Paramore, Rita Ora, Drake, Afrojack, Avicii, Calvin Harris oraz Iggy Azalea. Lista artystów, którzy wystąpią podczas gali, a także nazwiska prowadzących imprezę, w dalszym ciągu pozostają tajemnicą. MTV ogłosi je już niebawem.

MTV Europe Music Awards to wielkie muzyczne święto. Co roku na jednej scenie spotykają się gwiazdy z całego świata, które reprezentują najróżniejsze gatunki muzyczne. Wydarzenie przyciąga uwagę mediów, przedstawicieli rynku muzycznego, a co najważniejsze, fanów najróżniejszych brzmień. Od dziś, 17 września, wielbiciele muzyki mogą głosować na ulubionych artystów między innymi w kategoriach: Najlepszy Debiut, Najlepszy Wykonawca Na Żywo. Aby oddać głos wystarczy odwiedzić stronę MTV EMA www.mtvema.com. Bardziej mobilni mogą skorzystać z telefonu, klikając w link http://m.mtvema.com. Artystów wybierać można począwszy od dziś, aż do 8 listopada (piątek).

Po raz kolejni widzowie zostali zaangażowani w EMA, poprzez platformy cyfrowe, gdzie od 30 sierpnia mogli zbierać punkty na konto swojego idola w kategorii Najwięksi Fani. Działania te miały na celu wyłonienie pięciu artystów, których nazwiska poznamy już. Im mocniej fani zaangażuje się w działania na platformach MTV w tygodniach poprzedzających galę, tym bardziej zwiększają szanse swoich idoli na otrzymanie specjalnej statuetki Najwięksi Fani 10 Listopada.

Od dziś można też głosować na muzyków, którzy będą konkurować w kategorii Najlepszy Artysta Światowy. Głosowanie jest o tyle nietypowe, że składa się aż z trzech części. Pierwszy etap ma na celu wyłonić najlepszego lokalnego wykonawcę. W przypadku naszego kraju będzie to Najlepszy Polski Artysta. Lokalni zwycięzcy zmierzą się ze sobą w głosowaniu regionalnym. Druga faza wyłoni spośród nich 10 artystów, którzy będą walczyć o nagrodę Najlepszego Artysty Światowego. Lista zwycięzców drugiego etapu ogłoszona zostanie 1 listopada. Wtedy też rozpocznie się trzeci etap konkursu. O tym, kto otrzyma statuetkę dowiemy się już na gali.

Możliwość wzięcia udziału w tym wyścigu będzie miał również jeden z polskich wykonawców. Jednak zanim to nastąpi, artyści zawalczą o nagrodę w kategorii Najlepszy Polski Artysta. W gronie muzyków nominowanych znaleźli się ci, których piosenki zawojowały polskie listy przebojów: Ewelina Lisowska, zespół Bednarek, Margaret, Dawid Podsiadło oraz Donatan. Zwycięzcę poznamy już 30 października podczas gali MTV EMA Pre-Party, która odbędzie się w Soho Factory w Warszawie. Impreza ta zawita do Polski po raz pierwszy. Oprócz występów nominowanych przewidzianych jest wiele niespodzianek. Nie zabraknie też znakomitych gości ze świata muzyki i show-biznesu. Kulminacyjnym punktem MTV EMA Pre-Party będzie wręczenie nagordy artyście, który zawalczy o statuetkę ze światowej klasy gwiazdami.

Lista nominowanych do nagród MTV EMA 2013:

NAJLEPSZA PIOSENKA
Bruno Mars – “Locked Out Of Heaven”
Daft Punk – “Get Lucky” (ft. Pharrell Williams)
Macklemore & Ryan Lewis – “Thrift Shop” (ft. Wanz)
Rihanna – “Diamonds”
Robin Thicke – “Blurred Lines” (ft. T.I. & Pharrell)

NAJLPESZY WYKONAWCA POP
Justin Bieber
Katy Perry
Miley Cyrus
One Direction
Taylor Swift

NAJLEPSZA ARTYSTKA
Katy Perry
Lady Gaga
Miley Cyrus
Selena Gomez
Taylor Swift

NAJLEPSZY ARTYSTA
Bruno Mars
Eminem
Jay Z
Justin Bieber
Justin Timberlake

NAJLEPSZY WYSTĘP NA ŻYWO
Beyoncé
Green Day
Justin Timberlake
P!nk
Taylor Swift

NAJLEPSZY DEBIUT
Bastille
Icona Pop
Imagine Dragons
Macklemore & Ryan Lewis
Rudimental

NAJLEPSZY TELEDYSK
Justin Timberlake – “Mirrors”
Lady Gaga – “Applause”
Miley Cyrus – “Wrecking Ball”
Robin Thicke – “Blurred Lines” (ft. T.I. & Pharrell)
Thirty Seconds To Mars – “Up In The Air”

NAJLEPSZY WYKONAWCA ROCKOWY
Black Sabbath
Green Day
Kings Of Leon
Queens Of The Stone Age
The Killers

NAJLEPSZY WYKONAWCA ALTERNATYWNY
Arctic Monkeys
Fall Out Boy
Franz Ferdinand
Paramore
Thirty Seconds To Mars

NAJLEPSZY WYKONAWCA HIP HOPOWY
Drake
Eminem
Jay Z
Kanye West
Macklemore & Ryan Lewis

NAJLEPSZY WYKONAWCA MUZYKI ELEKTORNICZNEJ
Afrojack
Avicii
Calvin Harris
Daft Punk
Skrillex

NAJWIĘKSI FANI:
Tokio Hotel
Thirty Seconds To Mars
One Direction
Justin Bieber
Lady Gaga

NAJLEPSZY WIZERUNEK (sponsorowany wyłącznie przez essence)
Harry Styles
Justin Timberlake
Lady Gaga
Rihanna
Rita Ora

NAJLEPSZY WYKONAWCA W SERII PUSH
Karmin (Październik 2012)
Rudimental (Listopad 2012)
Imagine Dragons (Styczeń 2013)
A$AP Rocky (Luty 2013)
Bastille (Marzec 2013)
Austin Mahone (Kwiecień 2013)
Bridgit Mendler (Maj 2013)
Tom Odell (Czerwiec 2013)
Iggy Azalea (Lipiec 2013)
Icona Pop (Sierpień 2013)
twenty one pilots (Wrzesień 2013)

NAJLEPSZY WYKONAWCA W SERII WORLD STAGE (WS)
Alicia Keys – WS Manchester 2012 (wyemitowany 7 grudnia)
fun. – WS Rock Am Ring 2013 (nagrany 7 czerwca)
Garbage – WS Mexico 2012 (wyemitowany 21 grudnia)
Green Day – WS Rock Am Ring 2013 (nagrany 9 czerwca)
Jason Mraz – WS Live In Myanmar 2012 (nagrany 16 grudnia)
Jessie J – WS Malta 2013 (nagrany 26 czerwca)
Linkin Park – WS Mexico 2012 (wyemitowany 26 października)
Macklemore & Ryan Lewis – WS Wireless 2013 (nagrany 13 czerwca)
No Doubt – WS Frankfurt 2012 (wyemitowany 28 grudnia)
Paramore – WS Rock Am Ring 2013 (nagrany 7 czerwca)
Rita Ora – WS Malta 2013 (nagrany 26 czerwca)
Robin Thicke – WS Malaysia 2013 (nagrany 8 września)
Snoop Lion – WS Durban 2013 (nagrany 18 maja)
The Black Keys – WS NY Webster City Hall 2012 (wyemitowany 12 października)
The Killers – WS Big Day Out 2013 (nagrany 18 stycznia)

NAJLEPSZY POLSKI ARTYSTA
Ewelina Lisowska
Dawid Podsiadło
Donatan
Margaret
Bednarek

Wszystkie nominacje do kategorii Najlepszy Artysta Światowy na stronie press.mtvema.com.

Poniedziałek, 09. Września 2013

fb custom audience

adform