73 rocznica urodzin Johna Lennona

Wspominamy legendarnego artystę

Dzisiaj przypada 73 rocznica urodzin Johna Lennona – legendarnego członka brytyjskiej grupy The Beatles, która na zawsze odmieniła oblicze muzyki. Fani na całym świecie świętują ten ważny dzień, który jest dla nich symbolem niezwykłego człowieka i niezapomnianych, wciąż aktualnych przebojów.

John Lennon urodził się 9 października 1940 roku w Liverpoolu. Z początku marzył o karierze artysty plastyka, jednak wkrótce miłość do muzyki przeważyła – wraz ze swoim przyjacielem Paulem McCartneyem założył zespół The Quarry Men, który później zmienił nazwę na The Beatles. Tak narodziła się legenda!

Wraz z The Beatles John Lennon wydał 13 studyjnych albumów, z których absolutnie każdy był mega hitem. Po rozpadzie zespołu w 1970 roku nagrywał solowo – angażował się też w politykę i w działania na rzecz praw człowieka i walki z dyskryminacją.

John Lennon zginął 8 grudnia 1980 roku, zastrzelony przez niepoczytalnego przestępcę, Marka Chapmana, któremu wcześniej tego dnia podał rękę i podarował autograf…

Środa, 09. Października 2013

fb custom audience

adform