TOP 10 filmów roku wg Quentina Tarantino

Które widzieliście?

Słynny reżyser Quentin Tarantino, twórca takich ponadczasowych hitów kinowych jak ‘Pulp Fiction’, ‘Kill Bill’ czy ‘Bękarty wojny’, co roku publikuje na swojej stronie listę 10 filmów, które uważa za najlepsze tegoroczne produkcje. Jeżeli Quentin mówi, że jakiś film jest dobry – to znaczy, że jest dobry. Co reżyser poleca w tym roku?

1. ‘Afternoon Delight’ – historia pewnej matki, która przygarnia pod swój dach striptizerkę, by ta opiekowała się jej dziećmi. Co z tego wyniknie?

2. ‘Przed północą’ – opowieść o parze, która spędziła ze sobą jedną noc, by spotkać się po latach. czy ich uczucie przetrwało próbę czasu? W rolach głównych Ethan Hawke i Julie Delpy.

3. ‘Blue Jasmine’ – film Woody’ego Allena o żonie bogatego biznesmena, która musi zacząć życie od nowa, bez pieniędzy i w obcym mieście. W roli głównej Cate Blanchett.

4. ‘Obecność’ – horror w reżyserii Jamesa Wana, twórcy ‘Piły’. Nawiedzony dom, zagrożona rodzina i małżeństwo egzorcystów – a do tego historia oparta na faktach!

5. ‘Drinking Buddies’ – opowieść o dwojgu ludzi, którzy są dla siebie stworzeni, ale oboje są już w związkach z innymi.

6. ‘Frances Ha’ – opowieść w stylu Woddy’ego Allena o neurotycznej tancerce, która każdego dnia ma nowy, szalony pomysł na swoje życie.

7. ‘Grawitacja’ – opowieść o parze astronautów, którzy walczą o powrót do domu po katastrofie stacji kosmicznej. W rolach głównych Sandra Bullock i George Clooney!

8. ‘Kick-Ass 2’ – po prostu. Wszyscy wiedza, dlaczego.

9. ‘Jeździec znikąd’ – film o tajemniczym Indianie (Johnny Depp) i stróżu prawa, który zamierza zemścić się na bandytach, którzy zamordowali jego towarzyszy.

10. ‘To już jest koniec’ – komedia o grupie przyjaciół, którzy podczas zwykłej domówki stają przed obliczem dziwnego ciągu zdarzeń, które mogą doprowadzić do Apokalipsy.

Które filmy z listy Quentina widzieliście? Zgadzacie się z jego oceną?

Czwartek, 10. Października 2013

fb custom audience

adform