29. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Na co warto się wybrać?

W ubiegły piątek w Warszawie rozpoczął się 29. Warszawski Festiwal Filmowy – jeden z najciekawszych polskich festiwali filmowych, podczas którego widzowie zawsze mogą poznać najnowsze światowe trendy współczesnego kina.

Warsaw Film Festiwal to również wydarzenie o randze międzynarodowej – w roku 2009 wszedł do grona czternastu wydarzeń akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych. Tym samym rodziny WFF znalazł się w bardzo zaszczytnym gronie wśród takich festiwali jak Cannes, Wenecja, Berlin, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa, Montreal czy Kair!

Co warto zobaczyć na Warszawskim Festiwalu Filmowym w tym roku? Godny uwagi jest film Sebastiana Buttnego pt. ‘Heavy mental’ – portret współczesnych młodych Polaków ukazany przez pryzmat pewnego bezrobotnego aktora, który otrzymuje dość niezwykłe aktorskie zadanie. W zamian za mieszkanie ma poderwać pewną dziewczynę, by potem odstąpić ją swojemu zleceniodawcy… Pół żartem, pół serio poznajemy prawdę o sobie samych!

Inną ciekawą polską propozycją na WFF 2013 jest film ‘W ukryciu’ Jana Kidawy-Błońskiego, osadzony w realiach Radomia u schyłku II Wojny Światowej. Po śmierci matki młoda artystka Janina mieszka sama z ojcem. W trakcie wojny decyduje się on ukrywać w ich mieszkaniu młodą Żydówkę Esterę. Pomiędzy dziewczynami zaczyna rodzić się niezwykła, intymna więź… Czy to oznacza miłość, czy tylko namiętność?

Warto zwrócić również uwagę na filmy walczące o nagrodę w Konkursie Międzynarodowym na tegorocznym Warsaw Film Festival. ‘Bardzo niespokojne lato’ (koprodukcja rumuńsko-czesko-brytyjsko słowacka) to opowieść o trudnych uczuciach i dziwnej propozycji od byłej dziewczyny bohatera. Estońska ‘Miłość jest ślepa’ opowiada zaś historię nieśmiałej, roztrzęsionej dziewczyny, która zostaje znaleziona… pod łóżkiem miejscowego kobieciarza. Co wydarzyło się minionej nocy? Mieszkańcy rozpoczynają śledztwo…

Cały program 29. Warsaw Film Festival znajdziecie TUTAJ. Do 20 października macie szansę zobaczyć wiele świetnych produkcji z całego świata!

Poniedziałek, 14. Października 2013

fb custom audience

adform