KINGS OF LEON I ICONA POP WYSTĄPIĄ PODCZAS MTV EMA 2013!

JARED LETO, RITA ORA I BRIDGIT MENDLER WRĘCZĄ STATUETKI!

RELACJA NA ŻYWO Z ZIGGO DOME W AMSTERDAMIE 10 LISTOPADA O 21:00 NA ANTENIE MTV POLSKA

Gwiazdorski line-up na MTV EMA 2013 potwierdzony! Rockowa formacja Kings of Leon powróci na galę, a szwedzki elektroduet Icona Pop zadebiutuje na scenie MTV. Nagrody będą wręczać Jared Leto – frontman zespołu 30 Seconds To Mars, który ma szansę aż na trzy statuetki,
a także Rita Ora z dwiema nominacjami i Bridgit Mendler z jedną.

Kings of Leon, Icona Pop, Jared leto, Rita Ora i Bridgit Mendler to nie jedyni artyści, którzy pojawią się na rozdaniu statuetek MTV. Wśród gwiazd zaproszonych na galę znaleźli się również Miley Cyrus, Robin Thicke, Snoop Lion, Afrojack, Imagine Dragons, The Killers i Katy Perry. W imprezie wezmą też udział Iggy Azalea, Ellie Goulding, Carice van Houten i Colton Haynes. Oprawą muzyczną zajmie się Redfoo z LFMAO, Ariana Grande podejrzy gwiazdy za kulisami, a największa legenda amerykańskiej telewizji – Ron Burgundy będzie korespondentem, nadającym z różnych ciekawych miejsc w Amsterdamie.

Kings of Leon pojawią się na gali MTV po raz drugi. Muzycy zatrzymają się w Amsterdamie w ramach międzynarodowej trasy koncertowej, promującej ich najnowszy album „Mechanical Bull”. Krążek już w dniu premiery zyskał wiele pozytywnych recenzji. „Chłopaki z południa wracają na szczyt! Tak dobrze jeszcze nie grali” – w ten sposób nową płytę skomentował brytyjski Guardian. Natomiast New York Daily News uznało ją za najlepszą w dotychczasowej karierze KOL.

Z kolei szwedzki duet Icona Pop wystąpi na gali po raz pierwszy. Aino Jawo i Caroline Hjelt będą świętować prawdopodobnie najlepszy rok w ich karierze. Panie mają szansę aż na trzy statuetki. Zmierzą się m.in. z Imagine Dragons i Bastille. Icona Pop istnieje od 2009 roku, a największą sławę zdecydowanie przyniósł im kawałek „I Love It”, który rozszedł się w ponad 5 milionach egzemplarzy i pokrył się platyną w Niemczech, Danii, Meksyku, Szwajcarii, Austrii i Nowej Zelandii. Doceniony został także w Kanadzie, gdzie osiągnął status poczwórnej platyny.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wystąpimy na gali EMA! Mamy nadzieje, że jesteście gotowi, bo mamy zamiar dać z siebie wszystko! – powiedziały dziewczyny z Icona Pop.

Zespół 30 Seconds To Mars, któremu przewodzi Jared Leto, został nominowany w trzech kategoriach: Najlepszy teledysk („Up in the Air”), Najlepszy Wykonawca Alternatywny oraz Najwięksi Fani. Z kolei Rita Ora ma szansę na dwie statuetki za najlepszy wizerunek i Najlepszy Występ w serii World Stage.

W wyścigu o nagrody MTV EMA 2013 prowadzą Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis z pięcioma nominacjami każdy. Lady Gaga, Justin Bieber, Miley Cyrus i Robin Thicke są tuż za nimi, z czterema szansami na statuetkę. Taylor Swift, Bruno Mars, Green Day, Daft Punk, Rudimental, Icona Pop i One Direction walczą o trzy nagrody. Artyści z dwiema nominacjami w różnych kategoriach to: Rihanna, Katy Perry, Eminem, Jay Z, Bastille, Imagine Dragons, The Killers, Paramore, Drake, Afrojack, Avicii, Calvin Harris i Iggy Azalea.

MTV EMA jest świętem muzyki, gdzie nagradzani są najgorętsi wykonawcy rozmaitych gatunków muzyki z całego świata. Fani mają niepowtarzalną okazję głosowania w różnych kategoriach MTV EMA na stronie www.mtvema.com lub na http://m.mtvema.com, m.in. w kategoriach Najlepszy Wokalista, Najlepszy Występ na Żywo i innych. Głosowanie trwa do 8 listopada, do godz. 11:59.

Wtorek, 29. Października 2013

fb custom audience

adform