Beyoncé nie zagra w filmie!

Rola przeszła jej koło nosa

Film animowany ‘Księżniczka i Żaba’ z 2009 roku była prawdziwym kamieniem milowym w historii produkcji Disneya. Po raz pierwszy w historii główną bohaterką i księżniczką była ciemnoskóra dziewczyna – mowa oczywiście o Tianie, dziewczynie z Nowego Orleanu, która zakochała się w księciu zaklętym w sympatyczną żabkę.

Głosu Tianie użyczyła w filmie Anika Noni Rose, amerykańska wokalistka i aktorka. Okazało się, że w walce o rolę wygrała z samą… Beyoncé! Jen Rudin, królowa castingów w Hollywood, wyjawiła w swojej autobiografii, że Bey bardzo chciała wcielić się w rolę Tiany, jednak po prostu jej odmówiono!__ ‘Beyoncé oczekiwała propozycji podpisania kontraktu, ale nie chciała wziąć udziału w przesłuchaniach, więc po prostu nie była brana pod uwagę’__ – zdradziła Jen w swojej książce.

Bey chyba mocno wierzyła w swój status królowej R’n’B skoro myślała, że nie musi walczyć z innymi wokalistkami o rolę… Ciekawa historia – jednak czy na pewno Anika Noni Rose była najlepszym wyborem? O udział w produkcji ‘Księżniczka i żaba’ starały się takie gwiazdy jak Bey, Alicia Keys, Jennifer Hudson i Tyra Banks. Wszystkie przegrały z Aniką, o której teraz jednak jakoś nie słychać…

Jak sądzicie, czy film byłby fajniejszy, gdyby księżniczka Tiana mówiła i śpiewała głosem Beyoncé?

Wtorek, 12. Listopada 2013

fb custom audience

adform