Thicke zjechany przez feministki

uznany za... najbardziej seksistowskiego faceta!

Robin Thicke ma ostatnio dobrą passę – piosenka i teledysk do ‘Blurred Lines’ nadały jego karierze mega rozpędu. Zewsząd posypały się słowa uznania i nagrody – niestety nie brakowało także hejtu. Środowiska feministyczne ostro skrytykowały tekst numeru, uznając go za poniżający dla kobiet. Na nic zdały się zapewnienia Robina, że nie miał nic złego na myśli, a 'Blurred Lines' to piosenka o jego żonie

Feministki mu nie uwierzyły i ogłosiły go Najbardziej seksistowskim mężczyzną na świecie! Robin wygrał ów niechlubny tytuł w plebiscycie fundacji End Violence Against Women Coalition walczącej o prawa kobiet. Na werdykt wpływ miał nie tylko teledysk i singiel, ale i nieprzemyślane komentarze Robina w odpowiedzi na krytykę. ‘Ludzie mówią mi – hej, twoja piosenka poniża kobiety, wiesz o tym? Odpowiadam – oczywiście, że tak. To przyjemne poniżyć kobietę, nigdy wcześniej tego nie robiłem’ – powiedział wokalista.

Jak sądzicie, czy Robin faktycznie zasłużył na tytuł Najbardziej seksistowskiego faceta roku? A może ‘Blurred Lines’ trzeba traktować z przymrużeniem oka?

Poniedziałek, 23. Grudnia 2013

fb custom audience

adform