Madonna pomaga Pussy Riot

Wspólna walka o prawa człowieka

Madonna od wielu lat aktywnie walczy o prawa człowieka, przy każdej okazji wyrażając swoje wsparcie dla inicjatyw mających na celu równość i poszanowanie prawa innych. W 2012 roku apelowała o uwolnienie z więzienia dziewczyn z rosyjskiej feministycznej grupy Pussy Riot, aresztowanych za kontrowersyjny występ w prawosławnej cerkwi. Teraz artystka po raz kolejny wspiera działania grupy!

Wokalistka bierze udział w organizowanym przez Amnesty International koncercie na rzecz praw człowieka. Na imprezie zapowie występ dziewczyn z Pussy Riot! ‘Będę mieć zaszczyt przedstawić bojowniczki o wolność Maszę i Nadię z Pussy Riot. Podziwiam ich odwagę i w całej rozciągłości popieram ich działania i poświęcenie dla idei wolności słowa i praw człowieka’ – powiedziała Madonna.

Na evencie Amnesty International wystąpią takie gwiazdy jak Lauryn Hill, Image Dragons, Cold War Kids czy The Flaming Lips. Już od ponad 25 lat gwiazdy spotykają się pod egidą organizacji, by wyrazić poparcie dla ruchu walki o wolność i prawa człowieka. Tegoroczna edycja odbędzie się już w przyszłym miesiącu w Nowym Jorku!

Czwartek, 30. Stycznia 2014

fb custom audience

adform