10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Lanie Del Rey!

  Oto garść faktów dotyczących ekscentrycznej piosenkarki.

  Wokalistka przyciąga wzrok swoim niepowtarzalnym stylem, świetnymi teledyskami i mocnymi tekstami. Niemniej ciekawa jest jej biografia. Oto 10 rzeczy, których na bank nie wiedzieliście o Lanie Del Rey!

  1. Lana, która tak naprawdę nazywa się Lizzy Grant, w wieku 18 lat przeprowadziła się do Nowego Jorku i rozpoczęła studia na Uniwersytecie Fordham na kierunku… metafizyki. To dziedzina filozofii zajmująca się wyjaśnieniem podstawowych kwestii dotyczących bytu… nic prostszego, prawda?

  2. Nastoletnia Del Rey mieszkała przez trzy lata w internacie w Conneticut. Trafiła tam między innymi w związku z nasilającym się problemem alkoholowym. Choś wyszła z nałogu przeszło 11 lat temu, wciąż miewa ochotę wypić coś mocniejszego. ‘Gdy trafiam na ludzi, którzy nie znoszą moich kawałków, zastanawiam się czasem, czy to wszystko ma sens. W końcu poświęcam się muzyce aż od 10 lat. Mam wówczas ochotę na drinka’, wyznała artystka.

  3. Zanim zaczęła występować jako Lana del Rey, nagrała płytę zatytułowaną ‘Sirens’ pod pseudonimem May Jailer.

  4. Lizzy wspomniała kiedyś, że długo zastanawiała się, zanim zdecydowała się na swój ostateczny pseudonim. Jedną z pozostałych propozycji była… Sparkle Jump Rope Queen (Mieniąca się Królowa Skakanki).

  5. Dwa lata temu pojawiły się plotki, jakoby Lana spotykała się z frontmanem Guns ‘n’ Roses, Axlem Rose. Piosenkarka nigdy nie potwierdziła, ale też nigdy nie zdementowała domysłów krążących wokół tej znajomości. Za to kiedy temat był aktualnie na tapecie mediów, pojawiła się na jednym z koncertów w Londynie w t-shircie z logo kapeli. Jeden z kawałków na jej najnowszej płycie nazywa się właśnie ‘Guns ’n’ Roses’. Czy to tylko niewinna fascynacja muzyką legendy rocka?

  6. W teledysku Lany 'Ride' wystąpiła gościnnie jej młodsza siostra, Chuck Grant, która pracuje jako fotograf i jest odpowiedzialna za kilka sesji zdjęciowych promujących jej nowy album.

  7. Sceny, w których Lana siedzi na tronie strzeżona przez lwy na teledysku do tytułowego kawałka Lany na jej poprzednim albumie, 'Born to Die'’, nakręcono w zamku Fontainebleau pod Paryżem. Del Rey była pierwszą popową artystką, której udzielono pozwolenia na kręcenie teledysku w zabytkowym pałacu.

  8. Na lewej dłoni Lana ma wytatuowane słowa ‘paradise’ (‘raj’) i literę ‘M’, która odnosi się do imienia jej babci Madeleine. Hasło na jej prawej dłoni to zaś ‘trust no one’ (‘nie ufaj nikomu’).

  9. Największą inspiracją dla Lany była legenda grunge’u, Kurt Cobain. Podobno zamarła, gdy w wieku 11 lat zobaczyła na antenie MTV teledysk do kawałka 'Heart Shaped Box'. ‘Pomyślałam wówczas, że jest najpiękniejszą osobą, jaką kiedykolwiek widziałam. Mimo młodego wieku wyczułam w jego postaci smutek.’

  10. Swój wizerunek Lana określiła kiedyś jako ‘*gangsterską wersję Nancy Sinatry*’. Zgadzacie się?

  Poniedziałek, 04. Sierpnia 2014

  fb custom audience

  adform