Interference Festival 2014

Już 12-14 września w Gdańsku!

‘Interference’ to dosłownie zakłócenia, interwencje, wtrącanie, mieszanie się. Festiwal o takiej nazwie odbędzie się w dniach 12-14 września w Gdańsku. To pierwsze w Polsce spotkanie artystów, producentów i realizatorów krótkich form wizualnych na tak dużą skalę. Dzięki temu eventowi przekonasz się jakie są nowe trendy w dziedzinie krótkiego metrażu – począwszy od teledysków, poprzez reklamy, czołówki, jingle, video art, eksperymenty na pograniczu sztuk i formy internetowe.

W ramach festiwalu odbywa się konkurs ‘Wolność Formy’, w którego jury zasiadają Bogna Burska, Marek Cichy, Kobas Laksa, Krzysztof Materna, Czesław Mozil, Agnieszka Szydłowska oraz Maciej Szupica jako dyrektor artystyczny festiwalu. W wyniku zakończonego 31 lipca naboru na festiwal zgłoszono 188 prac z całego świata – w tym Tajlandii, Kolumbii, USA, Kanady, Niemiec, Francji, Singapuru, Peru, Rosji, Węgier, Szwajcarii, Włoch, Izraela, Hong Kongu, Indonezji, Hiszpanii, Grecji i wielu innych!

Ale Interference Festival to także muzyka. 13 września w Klubie B90 na terenie Stoczni Gdańskiej wystąpią King Midas Sound, Felix Kubin, Alex Smoke i M.U.M.A. Start koncertów: 21.00. Bilety: 30 PLN (w dniu koncertów – 40 PLN).

KING MIDAS SOUND
King Midas Sound – brytyjska grupa muzyczna założona w Londynie przez Kevina Martina, Rogera Robinsona oraz Kiki Hitomi. Wykonują oni eklektyczne połączenie takich gatunków muzycznych jak dub, dubstep, neo soul czy trip-hop. Swój materiał wydają pod szyldem wytwórni Hyperdub.
www.kingmidassoundmusic.com

FELIX KUBIN
Żyje i tworzy bez względu na grawitację. Jego działania artystyczne obejmują szalone występy / filmy animowane / sztuki radiowe / muzykę teatralną i filmową. To wunderkind i zarazem enfant terrible niemieckiej muzyki elektronicznej. Sam artysta określa swoją muzykę jako ‘psycho sci-fi pop’. Z uporem maniaka dekonstruuje przeboje pop, podrasowując je awangardą i nowofalowymi brzmieniami.
www.felixkubin.com

ALEX SMOKE
Szkocki muzyk i producent znany z bardzo umiejętnego łączenia muzyki klasycznej, techno oraz popowych struktur. Twórca trzech studyjnych albumów – Incommunicado (2005), Paradolia (2006) w Soma Records i “Lux” (2010) we własnym labelu Hum+Haw.
www.alexsmoke.com

M.U.M.A – Multi Universe Monsters Attack
M.U.M.A – Multi Universe Monsters Attack – to performance audio-wizualny, połączenie brzmień żywych, etnicznych instrumentów,nowoczesnej muzyki elektronicznej oraz najnowszych technik animacji i video. Jest to już kolejne wcielenie projektu – tym razem za stronę dźwiękową odpowiedzialni są Adam Frankiewicz i Zbigniew Rusiłowicz a ich energetyczne brzmienia dopełnią eksperymentalne wizualizacje wykonane przez Sebastiana Łukaszuka.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:
www.interferencefestival.com
www.facebook.com/interferencefestival

Środa, 27. Sierpnia 2014

fb custom audience

adform