Jak przetrwać święta – poradnik MTV

Żeby wyjść bez szwanku z corocznego szaleństwa, jakim są święta Bożego Narodzenia, trzeba trzymać się 8 najważniejszych zasad.

Boże Narodzenie to najbardziej osobliwy czas w roku. Najpierw irytuje nas, że już pod koniec września, mimo wciąż jeszcze letnich temperatur, na półkach w supermarketach pojawiają się świąteczne łakocie. Jednak, jak tylko na dworze zrobi się zimniej, a w centrach handlowych zabłysną świąteczne dekoracje, zaczynamy wkręcać się w świąteczne szaleństwo. Tuż przed Gwiazdką, kiedy to w sklepach i na ulicach panuje istny tłok, zaczynamy wpadać w stres i martwić się, czy uda się nam zorganizować na czas wszystkie prezenty, więc i czar świąt powoli pryska.

A to dopiero początek, bo najbardziej stresujące dni dopiero nadchodzą. W święta Bożego Narodzenia w wielu domach obowiązuje ścisła tradycja, na którą składają się wigilijna kolacja, śpiewanie kolęd, rozpakowywanie prezentów (i użalanie się nad nimi) oraz jedzenie, jedzenie i jeszcze raz jedzenie! To naprawdę może działać na nerwy, bo na dodatek czas świąt należy spędzać z rodziną, której niektórym członkom lepiej w ciągu roku schodzić z drogi.

Jeżeli Boże Narodzenie ma dla Was stać się prawdziwym świętem miłości, skorzystajcie z naszego poradnika Jak przetrwać święta:Czwartek, 25. Grudnia 2014

fb custom audience

adform