Jak było na koncercie Avicii'ego w Gdańsku?

Dowiedzcie się, co się działo...

W piątek 15 lipca odbył się koncert Avicii’ego, a także innych światowej sławy DJ-ów! Na Stadionie Energa Gdańsk pojawiło się ponad 24 000 fanów.

Koncert szwedzkiego DJ-a na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Występ posiadał genialną oprawę wizualno-dźwiękową, pojawiły się także elementy pirotechniki. Scena była ogromna… do tego 300 metrów kwadratowych ekranów ledowych.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 17:00 setem Mafii Mike’a – polskiego DJ-a i producenta muzycznego. Tuż po nim na scenie zaprezentował się pochodzący z Estonii DJ Wideński. Reprezentant sceny funky house dostarczył słuchaczom kilkadziesiąt minut muzyki klubowej na najwyższym poziomie, gromadząc na murawie stadionu pokaźną grupę fanów. Impreza rozkręciła się jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się za konsoletą Warsona.

Polski DJ i producent Tom Swoon to kolejna postać sceny klubowej, która zasiliła w miniony piątek line-up wydarzenia Music Power Explosion. Artysta, plasujący się na 46 miejscu DJ MAG TOP 100 jako najwyżej notowany Polak w historii, dał publiczności to, na co ta czekała najbardziej – dynamiczne i niezwykle żywiołowe show, przepełnione najbardziej rozpoznawalnymi przebojami DJ-a. Jego unikalny styl i charakterystyczne brzmienie zachwyciły fanów, którzy w trakcie godzinnego show bawili się doskonale! Dorian Tomasiak skorzystał również z okazji, by podziękować publiczności zgromadzonej na stadionie w języku polskim.

Po świetnym występie Toma Swoon’a na scenę wkroczyli muzycy z formacji Modestep. Charyzmatyczni artyści z Londynu zaserwowali gdańskiej widowni godzinny set utworów, utrzymanych w stylistyce dubstepowo-elektronicznej.Josh Friend i Tony Friend udowodnili, że ich twórczość doskonale sprawdza się zarówno w klubach, jak i na scenach największych festiwali muzycznych. O godz. 21.30 na scenie Music Power Explosion pojawił się z kolei Felix Jaehn. Niemiecki DJ i producent muzyczny zaprezentował gdańskiej publiczności energetyczny set, złożony ze swoich największych hitów, wśród których znalazły się m.in. “Ain’t Nobody (Loves Me Better)”, “Book of Love” oraz “Shine”. Występowi niemieckiego gwiazdora towarzyszyły widowiskowe wizualizacje oraz imponująca gra świateł.

Punktualnie o godzinie 23:00 na deskach sceny Music Power Explosion pojawił się Avicii. Wraz z nim wyjątkowa oprawa wizualna oraz szereg elementów pirotechnicznych, które doskonale komponowały się z dźwiękami serwowanymi przez popularnego gwiazdora muzyki klubowej, wzbudzając zachwyt rozentuzjazmowanej publiczności. Szwed zaprezentował kilkudziesięciu tysiącom fanów energetyczny set, składający się z największych przebojów, wśród których znalazły się m.in. „Wake Me Up”, „Waiting For Love”, „The Nights” oraz „For A Better Day”. W związku z zapowiedzią schyłku kariery scenicznej, artysta wystąpił w naszym kraju po raz pierwszy, a zarazem ostatni. Skala emocji, jakie towarzyszyły występowi Avicii’ego była ogromna, a polska publiczność wydawała się doceniać każdy moment tego historycznego wydarzenia. Występ Avicii’ego w Gdańsku bez wątpienia na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!

Poniedziałek, 18. Lipca 2016

fb custom audience

adform