Kendall Jenner opowiedziała o swoim zdrowiu psychicznym

Modelka miała stany lękowe i ataki paniki
Kendall Jenner opowiedziała ostatnio w programie „Good Morning America" o swoim zdrowiu psychicznym. Okazuje się, że modelka miała stany lękowe i ataki paniki.

„Byłam bardzo młoda, pamiętam, że nie mogłam oddychać i pobiegałam od razu do mamy. 'Mamo, nie mogę oddychać, coś się dzieje', powiedziałam. A ona oczywiście zabrała mnie do kilku lekarzy, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku z moim stanem fizycznym. Tak też było, ale nikt nie powiedział nam wtedy, że mam stany lękowe".

Modelka zdradziła, że trzy lub cztery lata temu, stany lękowe powróciły. „Miałam ataki paniki" – powiedziała. W związku ze swoimi przeżyciami, Kendall postanowiła stworzyć akcję #howareyoureallychallenge we współpracy z Kenneth Cole i The Mental Health Coalition. Akcja ta motywuje ludzi do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Wszystko ma się odbywać online, co idealnie sprawdza się w trakcie pandemii.

„Kiedy Kenneth Cole do mnie przyszła, bardzo chciałam się w to zaangażować. Szczerze, najbardziej mi zależy, żeby ludzie nie czuli się samotni" - zdradziła Jenner.